20.12.2023

Novosti, 08.04.2023

Slaven - Gusar 4:1

Još jedna pobjeda i još jedna dobra utakmica Slavena pred domaćim navijačima. U malo ranijem terminu od predviđenog, trebalo se igrati u ponedjeljak, u goste nam je došao dobri Gusar iz Komina, i čak i poveo u prvom poluvremenu, da bi u drugom poluvremenu četiri puta Paulo, dva puta Opušić, dva puta Vukić, okrenuli rezultat u korist Slavena za učvršćivanje prvog mjesta.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta izjednačeno, uglavnom se igralo po sredini terena, rijetki su bili konkretni pokušaji obje ekipe prema golovima. Sve do 40. minute i udarca Neda Vlahovića s kojih 25 metara. Poklopio je loptu na najbolji mogući način i jakim i preciznim udarcem zabio loptu u same rašlje nemoćnog Luke Zeca za veliko slavlje gostiju, ali i Čilipljana i Kominjana na tribinama. Stvarno jedan prelijep pogodak kakav se rijetko viđa. Već u sljedećem napadu su svoju prednost prosuli, ne rezultatski, nego brojem igrača. Lovrić je nasjeo na provokaciju i udario Đura Trkovića u prekidu, i dobio izravni crveni karton.

U novom omjeru snaga, ali i nakon dvije promjene bekova u poluvremenu, Slaven je zagospodario terenom. Odmah u 46. minuti je golman gostiju obranio nemoguće, udarac Đura Trkovića glavom s par metara. Već u 54. minuti nakon pokušaja Koraća i još jedne obrane Benića, odbijanac je Paulo Opušić pospremio u mrežu za izjednačenje. Nakon samo devet minuta isti igrač, opet na asistenciju Gojka Koraća, dovodi Slaven u vodstvo. Za ostala dva gola pobrinuo se drugi Paulo, Vukić, prvo je glavom loptu zabio od prečke taman iza crte, a par minuta kasnije zabio je i nogom za konačnih zasluženih i visokih 4:1.

Nakon malo lošijeg prvog poluvremena, u drugome potpuno druga slika, puno agresivniji i konkretniji Slaven kakav smo navikli gledati, i očito puno fizički spremniji. S mirom dočekujemo ostale utakmice ovog kola koje se igraju u ponedjeljak, a u sljedeću nedjelju se putuje Orebiću u Ponikve.

17. kolo nije kompletirano, ali za Slavena nema promjene: 1. Slaven 39, 2. Konavljanin 31 (-1), 3. ONK Metković 30 (-1), 4. Croatia 29, 5. Gusar 24, 6. Maestral 23 (-1), 7. Sokol (-2 boda) 21, 8. Jadran Smokvica 19 (-1), 9. Orebić 18, 10. Hajduk 1932 16, 11. Župa Dubrovačka 15 (-1), 12. Žrnovo 15 (-1).

Za sve novosti o klubu, tu je službena Facebook stranica Slavena.

Sve rezultate naše lige i kompletnu tablicu možete pogledati na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Raspored svih utakmica Slavena od ove sezone možete pogledati u Google Kalendaru, možete ga dodati u svoj Google Kalendar (u dnu ekrana tipka "[+] Google Calendar"), ili preuzeti u ICS formatu, tako da ne propustite ni jednu utakmicu.

Gruda, 08.04.2023.

1. ŽNL (2022/23), 17. kolo

Slaven - Gusar 4:1 (0:1)

Slaven: Luka Zec, Josip Trković (od 46' Karlo Pali), Domagoj Metković (od 46' Marino Zalokar), Pero Macan (od 66' Jurica Ivanković), Tomislav Grubešić, Paulo Vukić (od 85' Matej Sračić), Gojko Korać (od 88' Tonći Brailo), Paulo Opušić, Đuro Trković, Ivo Mostahinić, Ivan Pulić

Gusar: Luka Benić, Toni Babić, Ivan Vlatković, Martin Šuman, Toma Medak (od 66' Josip Žderić), Ante Medak, Luciano Lovrić, Nedo Vlahović, Tonći Simon, Ivan Medak (od 85' Marko Tarana), Damir MARIĆ

Suci: Ante Kosor, Namik Semić, Mate Obšivač

Strijelci: 0:1 Nedo Vlahović - 40', 1:1 Paulo Opušić - 54', 2:1 Paulo Opušić - 63', 3:1 Paulo Vukić - 76', 4:1 Paulo Vukić - 84'

Crveni karton: Luciano Lovrić (Gusar) - 41'