20.12.2023

Novosti, 20.11.2022

Slaven - Hajduk 1932 2:0

Nova pobjeda Slavena na domaćem terenu! Opravdali su naši ulogu favorita u ovoj utakmici, pa iako je teren bio daleko od idealnog, jer ga je dobro natopila kiša, a vrijeme lijepo za igru, ipak su s dosta muke pobijedili goste iz Vela Luke koji su se uglavnom došli braniti.

Prije samog početka utakmice, održana je minuta šutnje za preminulog Dragana Kika Kovača, nekadašnjeg igrača i trenera mlađih kategorija Slavena, i dragog sportskog prijatelja.

Otpočetka je bila jasna taktika gostiju, nisu imali skoro nikakve napadačke namjere, a po teškom, mekom, natopljenom terenu im se bilo dosta lakše braniti. Domaća inicijativa nije dovodila do prilika sve do 34. minute. Prvo je s nekih dvadesetak metara pucao Karlo Pali, gosti su uspjeli blokirati šut, ali je lopta došla do Paula Vukića, koji je povratnom loptom našao najboljeg strijelca Iva Mostahinića, a on je napravio ono što najbolje zna - zabio za 1:0. Do kraja poluvremena smo zabilježili još i pokušaj glavom Domagoja Metkovića koji je ispod prečke iskusni golman gostiju odbio preko gola.

U nastavku više-manje ista priča, samo na novi gol za povećanje vodstva nismo trebali dugo čekati. Ivo "Pinto" Mostahinić je opet na sceni u 52. minuti. U drugom poluvremenu je ipak bilo puno više prilika, pa smo i imali što gledati. U dvije prigode smo bili jako blizu još jednom golu, ali Paulo Vukić nakon odličnog solo prodora gađa suprotnu stativu, a nešto kasnije nakon asistecije Gojka Koraća, Peru Macanu s metra na samoj gol liniji golman gostiju brani udarac (po nekim je lopta i prešla liniju, ali u nas nemamo tehnologiju za provjeru). Sve u svemu, na kraju možemo biti zadovoljni i ovim rezultatom, koji Slaven ostavlja na vrhu tablice.

Još su dva kola do kraja jesenskog dijela prvenstva, a sljedeće kolo Slaven opet igra na Gnjilama. Ovaj put u subotu (ne nedjelju!) dolazi nam Jadran iz Smokvice.

Lijepo izgleda pogled na tablicu: 1. Slaven 22, 2. Konavljanin 21, 3. Maestral 16, 4. ONK Metković 16, 5. Croatia 15, 6. Gusar 12 (-1), 7. Orebić 12, 8. Župa Dubrovačka 8, 9. Hajduk 1932 8, 11. Jadran Smokvica 7 (-1), 10. Žrnovo 7, 12. Sokol (-2 boda) 6.

Za sve novosti o klubu, tu je službena Facebook stranica Slavena.

Sve rezultate naše lige i kompletnu tablicu možete pogledati na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Raspored svih utakmica Slavena od ove sezone možete pogledati u Google Kalendaru, možete ga dodati u svoj Google Kalendar (u dnu ekrana tipka "[+] Google Calendar"), ili preuzeti u ICS formatu, tako da ne propustite ni jednu utakmicu.