20.12.2023

Novosti, 13.03.2022

Croatia - Slaven 0:0

Vratili smo se nogometu, točnije Slavenu. Iako se Slaven vratio nogometu u prošlu nedjelju, i to s pobjedom u Smokvici 2:0, mi smo pričekali ljepše vrijeme i da nam utakmica dođe bliže. I u drugom kolu nastavka prvenstva došla je prvo u Gabrile. A u Gabrilima smo gledali jednu tipičnu utakmicu Slavena i Croatie, tvrda, teška, borbena i puna nervoze, a na kraju bez pobjednika i golova.

Iako ne možemo reći da je bilo ništa-ništa, malo je toga bilo za izdvojiti. Tek nekoliko poluprilika s obje strane, a jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu su imali domaći, nakon kornera i udarca glavom lopta je završila na samom spoju stative i prečke. Sve drugo su bili uglavnom pokušaji izdaleka i ne pretjerano opasni.

U drugo poluvrijeme je bolje ušao Slaven i potpuno dominirao terenom, što je i izrodilo dvije prilike, prvo je Paulo Opušić sa lijeve strane došao pred golmana Kokanovića koji je uspio zaustaviti taj pokušaj, a nešto kasnije je sličan pokušaj Ivankovića također bio neuspješan. Domaći su se sredinom drugog poluvremena malo oslobodili, pa smo vidjeli i jednu lijepu obranu našeg golmana Zeca. Do kraja je bilo još nekoliko pokušaja, uglavnom nabacivanja, bez prave prilike.

Nova tablica nakon 13. kola: 1. ONK Metković 32, 2. Slaven 28, 3. Gusar (-2 boda) 24, 4. Konavljanin 22, 5. Croatia 20, 6. Sokol 18, 7. Orebić 18, 8. Župa Dubrovačka 18, 9. Žrnovo 14, 10. Jadran Smokvica 13, 11. BŠK Zmaj 7, 12. Maestral 6.

Za sve novosti o klubu, tu je službena Facebook stranica Slavena.

Sve rezultate naše lige i kompletnu tablicu možete pogledati na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Raspored svih utakmica Slavena od ove sezone možete pogledati u Google Kalendaru, možete ga dodati u svoj Google Kalendar (u dnu ekrana tipka "[+] Google Calendar"), ili preuzeti u ICS formatu, tako da ne propustite ni jednu utakmicu.