20.12.2023

Novosti, 13.11.2021

Slaven - Sokol 0:0

Za promjenu, umjesto dosadašnjih utakmica za pamćenje, danas je bila jedna utakmica za zaborav. Kako po rezultatu, tako i po prikazanoj igri, a i po ponašanju. Očekivali smo tešku utakmicu punu napetosti, ali dobili smo i malo više od očekivanja. Na kraju četiri crvena kartona, puno natezanja, grubosti, a niti jedan gol.

Iako je cijelu utakmicu Slaven bio ekipa koja je imala loptu i više pokušavala napraviti prema golu Sokola, domaći nisu imali baš prilika, a ni sama igra nije bila na razini prijašnjih utakmica. Mogući razlog je i potpuna obrana Sokola koji do doslovno zadnje minute nije niti jednom ugrozio gol Slavena, pa čak niti ozbiljnije prešao na polovicu domaćih. U prvom poluvremenu tek dvije prilike, Gojko Korać i Ivo Mostahinić, a u drugom poluvremenu je opasnije dva puta zaprijetio Antun Šmanjak. Svi drugi napadi su bili više stihijski, bez prave organizacije.

Svoju jedinu i najbolju priliku utakmice su imali gosti u zadnjim sekundama, nakon kontre i udarca jednog od napadača, kad je već bio savladan i golman Zec, sa crte je očistio Ivan Pulić i tako spasio domaći gol.

Utakmicu su obilježila čak 4 crvena kartona. Na kraju prvog poluvremena došlo je do koškanja, prvo verbalnog pa fizičkog, a u svlačionici su ostali Vukić i Glavinić, pa su obje ekipe u drugo poluvrijeme krenule s 10 igrača. Grgić je ekspresno dobio dva žuta, pa je nakon 20-ak minuta igre morao napustiti teren u 73. minuti, a gostujući igrač Marinović je nakon što je zamijenjen ponovo ušao u teren i zaradio crveni, ali je Sokol i dalje ostao s igračem više.

Prije početka utakmice, igračima Slavena Niku Bratošu i Ivanu Puliću su klupske legende Perica Šmanjak i Luka Deranja Stajls dodijelili obljetničke dresove za 150 utakmica u Slavenovom dresu.

Zahvaljujući pobjedi u Čilipima u prošlom kolu (1:4, Paulo Opušić, Ivo Mostahinić 2, Gojko Korać), Slaven još uvijek ima vodeću poziciju, uz Metković je jedini bez poraza. Sad slijedi gostovanje u Kominu kod Gusara.

Nakon nepotpunih osam kola, jako je lijepo pogledati tablicu: 1. Slaven 20, 2. ONK Metković 17 (-1), 3. Croatia 15, 4. Sokol 12, 5. Župa Dubrovačka 12, 6. Gusar 11 (-1), 7. Konavljanin 10, 8. Jadran Smokvica 9 (-1), 9. Orebić 8 (-2), 10. Žrnovo 4 (-1), 11. BŠK Zmaj 4, 12. Maestral 3.

Za sve novosti o klubu, tu je službena Facebook stranica Slavena.

Sve rezultate naše lige i kompletnu tablicu možete pogledati na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Raspored svih utakmica Slavena od ove sezone možete pogledati u Google Kalendaru, možete ga dodati u svoj Google Kalendar (u dnu ekrana tipka "[+] Google Calendar"), ili preuzeti u ICS formatu, tako da ne propustite ni jednu utakmicu.