20.12.2023

Novosti, 08.11.2020

Slaven - Croatia 0:4

Što napisati nakon današnje utakmice, a da ne zvuči katastrofalno? Teško je naći riječi. Zato će ovaj izvještaj biti jako kratak. Gledali smo, a bilo je publike, iako ne baš na tribinama nego okolo, vjerojatno i najlošiju igru Slavena u zadnjih par godina. Iako je rezultat malo pretjeran s obzirom na prilike gostiju, što se tiče prikazane igre sasvim dobro opisuje odnose snaga na terenu.

Croatia je danas u svakom segmentu igre bila bolja, pa iako nije imala ni jednu izrađenu priliku u prvom poluvremenu, zahvaljujući najviše greškama domaćih igrača, i jednoj sudačkoj grešci, do kraja prvih 45 minuta je vodila s tri gola prednosti. Slaven je nešto pokušavao, imao i jednu priliku na početku, ali jednostavno to nije bilo ni blizu dobro. Gosti su bolje stali na terenu, bili bolji u svakom duelu, i puno mirnije vodili igru.

U drugom poluvremenu se ništa značajno nije promijenilo, samo su gosti stvorili par prilika, jednu od njih i iskoristili. Promjene u momčadi Slavena jesu donijele malo svježine, ali samo to, igra je i dalje ostala nepovezana i rezultat nije ni mogao biti drugačiji.

Nakon osam odigranih kola, Croatia s ovom pobjednom ostaje na prvom mjestu. Tablica: 1. Croatia 19, 2. ONK Metković 19, 3. Župa dubrovačka 17, 4. Konavljanin 14, 5. Orebić 11 (-2), 6. Slaven 11, 7. Gusar 10, 8. Jadran Smokvica 8, 9. Sokol 7, 10. Žrnovo 5, 11. Maestral (-1) 5, 12. Hajduk 1932 (-1) 3

Sve rezultate naše lige i kompletnu tablicu možete pogledati na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Raspored svih utakmica Slavena od ove sezone možete pogledati u Google Kalendaru, možete ga dodati u svoj Google Kalendar (u dnu ekrana tipka "[+] Google Calendar"), ili preuzeti u ICS formatu, tako da ne propustite ni jednu utakmicu.

Gruda, 08.11.2020.

1. ŽNL (2020/21), 8. kolo

Slaven - Croatia 0:4 (0:3)

Slaven: Teo Dude, Marino Zalokar (od 85' Matej Sračić), Matej Grgić, Zoran Curić, Antun Šmanjak, Josip Trković (od 46' Jurica Ivanković), Tomislav Grubešić, Pero Macan (od 68' Domagoj Metković), Ivo Mostahinić, Đuro Trković (od 79' Niko Bratoš), Niko Štaka (od 46' Goran Obradović)

Croatia: Leo Kokanović, Luka Curić (od 82' Teo Đukan), Pero Ševo (od 71' Nino Njire), Pero Grbić, Tomislav Marinović, Ivica Obad, Tin Vidak (od 86' Petar Vlahutin), Vlaho Grbešić (od 70' Maro Kalauz), Borna Tikvica, Mario Runje, Domagoj Ljubišić (od 85' Luka Raguž)

Suci: Anita Nenada, Mate Obšivač, Nedjeljko Jeljenić

Strijelci: 0:1 Tin Vidak - 35', 0:2 Borna Tikvica - 37', 0:3 Vlaho Grbešić - 45' (11m), 0:4 Vlaho Grbešić - 60'