Nemate e-mail adresu na gruda.org?
Prijavite se!
Novosti, 04.10.2020

Slaven - Maestral 10:0

Da, dobro ste pročitali naslov, nije greška. Odavno nismo vidjeli, ako i ikad, ovoliko golova, i to u jednoj mreži, na jednoj prvenstvenoj seniorskoj utakmici. Slaven je ostvario veliku pobjedu, ali doslovno, protiv slabašnih gostiju iz Krvavca. Čak 10 puta su gosti vadili loptu iz mreže, a golove je postiglo čak sedam različitih strijelaca!

I prije utakmice smo očekivali pobjedu Slavena, s obzirom na rezultate Maestrala u prva dva kola. I u prvom napadu Đuro Trković je nakon odličnog proigravanja Jurice Ivankovića zabio za vodstvo. Već u 9. minuti Paulo Vukić povećava na 2:0. U 34. minuti nakon kornera i nesporazuma i nespretnosti obrane i golmana Ivan Pulić lagano posprema loptu u gol za 3:0, a već u 41. minuti nakon kornera najbolje se snašao Zoran Curić i povećao prednost na četiri gola.

Drugo poluvrijeme je počelo isto kao i prvo, golom iz prvog napada, strijelac je bio Goran Obradović. Samo pet minuta kasnije Đuro Trković pogađa iz slobodnog udarca (nakon jako loše reakcije golmana) za svoj drugi, Slavenov šesti gol. Ivo Mostahinić nakon krasnog solo prodora, zaobilazi golmana i lako zabija svoj prvi gol za 7:0, a po istom receptu, samo još malo bolje u 70. minuti Zoran Curić svoj drugi za 8:0. Uzeo je loptu na centru i sjurio se po lijevoj strani, ušao u šesnaestrac i gurnuo loptu pored golmana kao najbolji golgeter. Svoj prvi gol za seniore u svom tek drugom nastupu zabio je 17-godišnji Antonio Miljak. Nakon odličnog prodora Jurice Ivankovića i odlične obrane braniča gostiju, Antonio je sigurno zakucao u mrežu za 9:0. Točku na "i", okrugli 10. gol je po drugi put danas djelo Iva Mostahinića.

Uz ovoliko golova teško je napisati išta drugo, ipak se moramo vratiti na 55. minutu kad je udarac gostiju završio na prečki. I to je bila njihova najizglednija prilika, iako su još par puta priprijetili, ali ne toliko opasno.

Jurica Ivanković danas nije zabio ni jedan gol, iako je imao nekoliko prilika, ali je zato bio posebno razigran, te je asistirao i razigravao suigrače, pa je uz Đura Trkovića, koji se prometnuo u pravog vođu ekipe, definitivno obilježio utakmicu.

Nakon tri odigrana kola, Croatia je jedina ekipa sa sve tri pobjede, i bez primljenog gola. Tablica nakon trećeg kola: 1. Croatia 9, 2. ONK Metković 7, 3. Slaven 6, 4. Orebić 6, 5. Konavljanin 6, 6. Župa dubrovačka 4, 7. Gusar 3, 8. Sokol 3, 9. Jadran Smokvica 3, 10. Hajduk 1932 2, 11. Žrnovo 2, 12. Maestral 0

Sve rezultate naše lige i kompletnu tablicu možete pogledati na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Raspored svih utakmica Slavena od ove sezone možete pogledati u Google Kalendaru, možete ga dodati u svoj Google Kalendar (u dnu ekrana tipka "[+] Google Calendar"), ili preuzeti u ICS formatu, tako da ne propustite ni jednu utakmicu.

Gruda, 04.10.2020.

Slaven - Maestral 10:0 (4:0)

Slaven: Teo Dude, Marino Zalokar (od 58' Domagoj Metković), Zoran Curić, Antun Šmanjak, Ivan Pulić (od 46' Matej Grgić), Niko Štaka (od 46' Ivo Mostahinić), Antun Macan, Paulo Vukić (od 64' Matej Sračić), Jurica Ivanković, Đuro Trković (od 67' Antonio Miljak), Goran Obradović

Maestral: Ljubo Bebić, Jurica Marević (od 56' Danijel Batinović), Denis Deak (od 46' Luka Plećaš), Bartol Tomić, Mario Zovko, Darko Jerković (od 39' Mirko Petković), Dario Barbir (od 71' Marko Čevizović), Ivan Šutalo, Andrija Bebić (od 64' Marin Rakić), Vinko Batinović, Teo Ćelić

Suci: Admir Bijedić, Romano Radonić, Roberto Urban

Strijelci: 1:0 Đuro Trković - 2', 2:0 Paulo Vukić - 9', 3:0 Ivan Pulić - 34', 4:0 Zoran Curić- 41', 5:0 Goran Obradović - 46', 6:0 Đuro Trković - 51', 7:0 Ivo Mostahinić - 62', 8:0 Zoran Curić - 70', 9:0 Antonio Miljak 80', 10:0 Ivo Mostahinić - 83'