20.12.2023

Novosti, 27.09.2020

Konavljanin - Slaven 3:1

U konavoskom derbiju u drugom kolu 1. ŽNL pobjedu je odnio domaći Konavljanin, Čilipljani su savladali Slaven sa 3:1. Pred velikim brojem gledatelja, i po ipak lijepom, iako vjetrovitom vremenu, gledali smo utkamicu s pune nervoze i s dva različita poluvremena, dva različita omjera snaga, prvo na strani Slavena, a drugo Konavljanina. Domaći su bili spretniji i sretniji, i tako ostavili sve bodove na Šupjaci. A znamo točno i razlog zašto...

Kao što smo napisali u uvodu, Slaven je bio bolji u prvom poluvremenu, i to od samog početka. Prvu je priliku imao Đuro Trković, lijepo je pucao s ruba šesnaesterca, ali golman domaćih obranio. Već u 13. minuti nova prilika, pucao je prvo Marino Zalokar, golman domaćih Tokić obranio, ali je na odbijenoj lopti najbrži bio Trković i preciznim udarcem doveo Slavena u vodstvo. Iako je Slaven bio bolja ekipa, i stvarao prilike, do kraja poluvremena smo zabilježili samo dvije opasnije situacije udarce Grubešića i Štake, a Konavljanin je priprijetio samo jednom-dvaput.

A onda je na tribine došao Pero Glavić... I stvari su se okrenule.

Brzo je Konavljanin izjednačio, nabačaj desne strane na drugu stativu je došao do Pera Opušića, koji nije najbolje zahvatio loptu, ali se nakon toga najbolje snašao i nekako je gurnuo u mrežu. Osam minuta kasnije, iz kornera prilika za domaće, ali je golman Slavena čudesno obranio i odbio ponovo u korner. Ponovljeni udarac iz kuta je bio identičan, samo je drugi igrač bio na lopti, naskočio na Tonija Mostahinića i glavom zabio za preokret (pa nama je bio faul u napadu, ali mi smo subjektivni - pogledajte sliku). Po istom receptu je došao i treći gol, nabačaj s desne strane, na drugoj stativi je Mataga najbolje skočio i glavom poslao loptu od suprotne stative u gol.

Tablica nakon dva kola: 1. Konavljanin 6, 2. Croatia 6, 3. ONK Metković 4, 4. Župa dubrovačka 4, 5. Orebić 3, 6. Slaven 3, 7. Sokol 3, 8. Jadran Smokvica 3, 9. Hajduk 1932 1, 10. Žrnovo 1, 11. Gusar 0, 12. Maestral 0

Sve rezultate naše lige i kompletnu tablicu možete pogledati na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Raspored svih utakmica Slavena od ove sezone možete pogledati u Google Kalendaru, možete ga dodati u svoj Google Kalendar (u dnu ekrana tipka "[+] Google Calendar"), ili preuzeti u ICS formatu, tako da ne propustite ni jednu utakmicu.

Čilipi, 27.09.2020.

Konavljanin - Slaven 3:1 (0:1)

Konavljanin: Luka Tokić, Srđan Gašić (od 29' Niko Grbešić), Marko Trtoman, Ivan Memunić, Ermin Krvavac, Božo Krilanović (od 58' Niko Drobac), Pero Opušić, Davorin Krešić (od 90' Kristijan Čižek), Paulo Opušić (od 72' Leo Bogdanović), Domagoj Radman Livaja (od 67' Marin Mataga), Robert Grbavac

Slaven: Teo Dude, Marino Zalokar (od 78' Antun Šmanjak), Zoran Curić, Toni Mostahinić, Ivan Pulić (od 68' Domagoj Metković), Tomislav Grubešić, Niko Štaka (od 50' Goran Obradović), Paulo Vukić, Ivo Mostahinić, Đuro Trković (od 71' Matej Grgić), Jurica Ivanković

Suci: Vlatko Jurešić, Denis Musulin, Denis Giljević

Strijelci: 0:1 Đuro Trković - 13', 1:1 Pero Opušić - 50', 2:1 Robert Grbavac - 58', 3:1 Marin Mataga - 78'