20.12.2023

Novosti, 02.11.2016

Orebić - Slaven 4:0

Opet malo kasnimo s ovim izvještajem, a s obzirom na rezultat malo smo se i mislili oćemo li uopće išta pisat, malo je neugodno. Ali red je popratit otpočetka do kraja, pa kako god. Dakle, Slaven se u Orebiću nije baš usrećio, laganih 4:0 za domaće, koji su i ove godine jako dobri i imaju aspiracije prema samome vrhu, a možda će čak tražiti i prolazak u viši rang. Ne znamo baš kako je to izgledalo, po rezultatu a i po sastavu bi rekli loše. Ovaj put su se barem nekako skupili...

Rezultatski se Slaven i dobro držao sve do samog kraja prvog poluvremena, domaći su tek u sudačkoj nadoknadi poveli, kako mnogi kažu u najgorem momentu, pa se na odmor pošlo s "minus jedan". Domaći su povećali vodstvo sredinom nastavka iz kaznenog udarca, a šest minuta prije kraja su poveli i s tri razlike. Priliku za povećanje vodstva su imali samo dvije minute kasnije iz još jednog penala, ali tu priliku nisu iskoristili. Ipak, veću sljedećoj minuti imali su više sreće, a Slaven nesreće, jer je četvrti gol za Orebić u stvari bio autogol.

Nakon osmog kola tablica izgleda: 1. Župa dubrovačka ima 17 bodova, 2. Orebić 16, 3. Maestral 15, 4. Gusar 12, 5. Slaven 12, 6. Croatia 11, 7. Jadran 1929 11, 8. Grk 10, 9. ONK Metković 8, 10. Hajduk 1932 8, 11. Konavljanin 7, 12. Omladinac 4, i 13. Žrnovo 3. Više o našoj ligi na stranicama Županijskog nogometnog saveza.

Orebić, 30.10.2016.

Orebić - Slaven 4:0 (1:0)

Orebić: Zoran Primić (od 88' Ivo Šimović), Mario Badžek, Alen Stanišić, Toma Ujević, Ivan Ožić-Bašić, Ivan Roso, Goran Šorgić (od 24' Blago Roso), Ivan Kordić (od 88' Nikola Nogalo), Ivano Čepo (od 88' Rok Protić), Ante Kordić (od 85' Hrvoje Rikalo), Josip Nogalo
Trener: Duško Rikalo

Slaven: Pero Kapetanić, Baldo Perak (od 74' Mate Čirjak), Matej Grgić, Tomislav Grubešić, Antun Šmanjak, Paulo Vukić, Pavo Kuliš, Ivo Mostahinić, Jurica Ljubenko (od 67' Ivo Kovačević), Jurica Ivanković, Marino Zalokar
Trener: Ante Volarević

Suci: Renato Lacić, Frano Palfi, Nikša Dominiković

Strijelci: 1:0 Blago Roso - 45+2', 2:0 Ivan Roso - 63' (11m), 3:0 Ivan Ožić-Bašić - 84', 4:0 Paulo Vukić - 87' (autogol)