20.12.2023

Novosti, 02.12.2013

Jadran LP - Slaven 6:0

Utakmica 11. kola koja se trebala igrati 24.11. bila je odgođena zbog lošeg vremena, pa se odigrala u petak. Kako je ispalo, bolje da nije. Ohrabreni dobrom igrom u prošlom kolu, i pobjedom, u Ploče se krenulo po što bolji rezultat. Naravno, protivnik se respektirao jer je Jadran ipak nedostižni prvi na tablici, sa impozantnim omjerom pobjeda i poraza.

Igra Slavena je obilovala greškama, pa su domaći brzo poveli, i do kraja poluvremena povisili vodstvo. Umjesto da se na poluvremenu malo preslože redovi i stane čvršće i ozbiljnije, dogodilo se baš suprotno. Odmah po početku drugog poluvremena domaći su poveli tri - nula i lako, rutinirano do kraja to vodstvo povećavali do konačnih 6 golova u mreži Slavena.

Sljedeće kolo je ujedno i zadnje u jesenskom dijelu prvenstva, dolazi (nadamo se) Omladinac s Lastova. Trenutno tablica izgleda nekako ovako: 1. Jadran LP sa 27 bodova, 2. Hajduk VL sa 20, 3. Orebić sa 19, i onda slijedi društvo sa 15,14,13 bodova sve do 10. mjesta. Slaven je na devetom. Ima tu još neodigranih utakmica, pa ovo nije prava slika, ali po nas ne može biti bolja.

Ploče, 29.11.2013.

Jadran LP - Slaven 6:0 (2:0)

Gledatelja: 100-ak

Jadran LP: Marijo Batinović, Marin Biočić, Josip Žderić (od 55' Vladimir Franić), Aljoša Krstičević, Danijel Dabić, Nikola Katić (od 50' Marijo Zmijarević), Dinko Vukušić (od 65' Josip Žderić), Nino Maleta, Marin Džeko (od 57' Ante Kraljević), Tomislav Krilić, Stipe Nikolac (od 67' Nikola Marinović)
Trener: Ante Marinović

Slaven: Dominik Miljak, Mario Blažić, Ivo Trković, Matija Kolembus (od 68' Cvijeto Deranja), Ivo Čupić, Nermin Elezović, Božo Čupić (od 55' Đuro Trković), Antonio Mušić, Ivo Kovačević, Niko Bratoš (od 84' Tomislav Butek), Miran Redžić
Trener: Josip Papić

Suci: Josip Dugandžić, Matko Babić, Matko Majić

Strijelci: 1:0 Stipe Nikolac - 7', 2:0 Danijel Dabić - 31', 3:0 Stipe Nikolac - 47', 4:0 Josip Žderić - 56', 5:0 Danijel Dabić - 76' (11m), 6:0 Nikola Marinović - 80'